Bitcoin Maxi, SEC ve Coinbase Davasında Bu 2 Altcoin’i Suçluyor!

Bugün SEC ve Coinbase davasında mahkeme kritik bir karar verdi. Mahkeme, Coinbase’i kısmen haklı bulsa da davanın düşürülmesi talebini reddetti. Böylece, SEC ve Coinbase davasının devamına karar verdi. Bu karara çeşitli tepkiler gelmeye devam ediyor. Vokal Bitcoin maksimalisti Max Keiser ilginç bir tepki gösterdi. Keiser, Bitcoin olmayan tüm kripto paralar konusunda SEC’i haklı buluyor ve yanında yer alıyor.

Keiser, Coinbase ve altcoin projelerine karşı SEC’i destekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün SEC ve Conbase davasında önemli bir gelişme oldu. Mahkeme, Coinbase’in davanın düşürülmesi yönündeki talebini reddetti. Yargıç, bazı konularda Conbase’e hak verse de bu karar borsa için sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Bu kara yönelik farklı tepkiler gelmeye devam ediyor. Kripto dünyası genel olarak SEC’i haksız bulsa da aykırı sesler de yok değil. Bunlardan birisi de Bitcoin evanjelisti ve finans gazetecisi Max Keiser.

Max Keiser, mahkemenin Coinbase’in SEC davasını düşürme talebini reddetmesiyle ilgili son haberleri yorumladı. Bu arada, borsa da kısmı bir kazanım elde etti. Bu da mahkemenin Coinbase Cüzdanını SEC’in davasının konuları listesinden çıkarmayı kabul etmesi. Keiser, takipçilerinden oluşan ordusuna Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerinin “kayıtsız menkul kıymetler” olduğunu söyledi. Bitcoin maxisi, önde gelen altcoin projeleri XRP ve ETH’yi de buna dahil etti. Bu bağlamda Keiser, “SEC haklı” şeklinde bir gönderi dizisi paylaştı. Keiser, “SEC haklı. Bitcoin olmayan her şey, ETH ve XRP dahil olmak üzere kayıtsız bir menkul kıymettir.” dedi.

SEC’in giyotini kripto paralar üzerinde!

Coinbase, kullanıcıların kayıtsız menkul kıymet ticareti yapmalarına izin verdiği iddiasıyla geçen yıl yaz aylarında SEC’in suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. SEC’e göre neredeyse tüm altcoin projeleri menkul kıymet. SEC, yalnızca Bitcoin’i emtia olarak ilan etti. Ancak son zamanlarda SEC içinde, lider altcoin Ethereum’un gerçekten bir emtia olup olmadığı konusunda tartışmalar yeniden yükselmeye başladı. Max Keiser ve Samson Mow da dahil olmak üzere tüm Bitcoin maksimalistleri ETH’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

XRP ise SEC’in önemli davalarından birisine konu. SEC’in bu coin hakkında Ripple’a karşı açtığı dava Aralık 2020’den beri devam ediyor. Geçen yıl, federal yargıç ikincil piyasalardaki XRP satışlarının menkul kıymet satışı olmadığına karar verdi. Böylece, Ripple yaz ortasında büyük bir zafer kazandı. SEC ayrıca Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse hakkındaki suçlamaları düşürdü. En son gelişmede SEC, Ripple’ın neden olduğu tüm para cezalarını ve zararları karşılamak için kendilerine 2 milyar dolar tazminat ödemesini talep ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x